JógaKlikk -  Online jógaórák

21 napos jógakóstoltató

Örülünk, hogy te is csatlakozol évkezdő programunkhoz, melyben 21 napon keresztül ajánlunk nektek egy-egy videót. Igyekeztünk változatosan összeállítani a repertoárt, hogy minél több stílust és oktatót kipróbálhassatok. A videók mellé minden nap kaptok némi olvasnivalót is, vagy az adott jógastílusról, vagy az oktatónkról, illetve kapcsolódó témákról.

Vigyázz, hogy a jógázás során ne erőltesd túl magad! Ha nehéznek érzed, pihenj egy kicsit nyugodtan, aztán folytasd tovább a mozdulatsort.

(A 21 napos jógakóstoltató videói az adott napon, regisztráció/bejelentkezés után ingyenesen gyakorolhatók. Előfizetéssel természetesen bármikor megtekinthetők.)

Ha tudod, figyeld Facebook- és Instagram- oldalunkat, ahol kérdezhetsz, beszámolhatsz a tapasztalataidról, nyerhetsz, és további tartalmakat olvashatsz.

21. nap

Elérkeztünk 21 napos jógakóstoltatónk utolsó napjához. Köszönjük, hogy velünk voltál, és reméljük, sikerült megtalálnod a leginkább neked való stílust, oktatót, videókat, és meghoztuk a kedved a rendszeres jógázáshoz. Utolsó napra ajánlott videónk egy 4 részes sorozat első videója. A négy elemhez (Föld, Víz, Tűz, Levegő) kapcsolódóan különböző minőségeket, tulajdonságokat élhetsz át a jógagyakorlás során. Érezd át az első, a Föld elem stabilitását, szilárdságát, tapasztald meg, hogy biztonságot ad, táplál, hordoz, és megtart. (A 4 elem sorozat többi része előfizetéssel nézhető meg.)

Napi téma

Blog: Ne legyél mindig újrakezdő - Motiváld magad jógával!
Előfordult már, hogy lelkesen, nagy lendülettel belekezesz valamibe, aztán idővel elolvad a lelkesedés, és mire észbe kapsz, már nem jársz jógázni, futni, zumbára vagy falat mászni? Ez olyan gyakori jelenség, hogy sok tanfolyamot úgy hirdetnek, „kezdőknek és újrakezdőknek”. Mi lehet a titka azoknak, akik kitartóan végeznek egy-egy tevékenységet? Egyszerű és könnyen követhető tippjeink segítenek, hogy ne legyél mindig újrakezdő!
Tovább

20. nap

A téli borongós és szürke időben gyakran érezheted magad levertnek, rosszkedvűnek. Ez a csodálatos gyakorlatsor segít megszabadulni a negatív gondolatoktól és a felgyülemlő feszültségtől.

Napi téma

Blog: Jógagyakorlás: sokkal több, mint gondolnád - ismerd meg az ászanák jelentését!
Sosem értetted pontosan, miben különbözik a jógában egy ászana a klasszikus tornagyakorlatoktól? A különbség nagyobb, mint hinnéd!
Tovább

19. nap

Az emésztés az egészséges működésünk alapja, ha nem működik jól, az rengeteg energiát von el tőlünk, amit másra, nagy világmegvátó dolgokra is használhatnánk. Kezdjük a hétfőt tehát világmegváltó terveink megalapozásával! :)

Napi téma

Blog: Jóga minden bajra? De még mennyire!
Ha valaki rendszeres jógázásra szánja el magát, előfordulhat, hogy kiújulnak a betegségei, eddig lappangó bajok kerülhetnek felszínre, sőt, a kapcsolatok vagy a munka is válságba kerülhet. „Azt mondták, hogy a jóga majd segít... Valamit rosszul csinálok, vagy lehet, hogy a jóga nem az én utam?” - teszi fel magának az ember a kérdést, pedig nem erről van szó...
Tovább

18. nap

A meridiánok olyan energiacsatornák, amelyek behálózzák a testünket, és szállítják a chit, az életerőt. A mai gyakorlás a szívmeridiánodra fókuszál.
Tudtad, hogy a jin jóga nem az indiai, hanem a kínai filózófiára épül? Míg az indiai rendszerben nádikról beszélünk - amelyek ki energiacsövecskék, vezetékek - és a pránát, azaz életenergiát szállítják, addig a kínai rendszerben a meridiánokon áramlik a chi. Hosszan és passzívan kitartott pózokra számíts, éppen erre lesz szükséged ezen a lazítós vasárnap délelőttön vagy délutánon!

Napi téma

Jógastílusok: Yin jóga
A Yin jóga egy viszonylag újkeletű jógastílus,viszont ősi alapokra épül, amely szokatlan módon Kínából származik, a taoizmushoz kapcsolódik. Az 1980-as... Tovább

17. nap

Yin és Yang, Hold és Nap, víz és tűz… Számtalan módon megnevezhető ez a kétfajta minőség, amely jelen van az életünkben és a jógagyakorlásunkban is. Egyik sem rossz vagy jó, mindkettőre szükségünk van. Gyakran azonban nehezünkre esik megtalálni az egyensúlyt közöttük. A mai gyakorlatsor ebben segít.

Napi téma

Blog: Beszéljünk a testtudatról!
Ha azt mondom, a jógázás fejleszti a testtudatot, valószínűleg bólogatsz a monitor előtt ülve, hiszen ez szinte köztudott. De hogyan is működik ez pontosan, hogyan fejleszti a jóga a testtudatot?
Tovább

16. nap

A mai videóajánlatunk láttán lesznek akik úgy gondolják, hogy ezek a gyakorlatok meghaladják a képességeiket. Mégis mindenkit arra biztatunk, hogy vágjon bele, mert a fordított testhelyzetek rendkívül kedvező élettani hatásai miatt megéri próbálkozni. Hogy mik ezek, azt itt nehéz lenne felsorolni, de hogy csak párat említsünk, javítják a keringést, beindítják a belső szervek méregtelenítési folyamatait, ellensúlyozzák a gravitáció hatását a bőrre és a csontokra.

Napi téma

Blog: Kapcsolj ki a jógapózok királyával, a fejenállással
A fejünk az egész lényünk irányító központja. Ezt a fontos feladatot azonban igen fárasztó dolog ellátni, ezért a fejünknek néha szüksége van rá, hogy lekerüljön a legmagasabb pontról, más szemszögből lássa a dolgokat és kikapcsolja a gondolatok folyamatos cikázását. Ebben segíthetnek a jógában gyakori fordított testhelyzetek, például a fejenállás, vagy shirsászana.
Tovább

15. nap

A derékfájás nagyon sok embert érint. Előzd meg a fájdalmat a mai napi videó rendszeres gyakorlásával!

Napi téma

Blog: Ötperces szanszkrit gyorstalpaló
Miért kell bonyolítani az életünket, miért nem lehet a jógában magyar szavakat használni a szanszkrit helyett? Ennek több oka is van...
Tovább

14. nap

A mozgásszegény- és ülő életmód, a stressz nyomot hagyhat a testünkön. különböző megbetegedések formájában. Előzd meg, illetve kompenzáld ezeket a hatásokat Gfellner Judit videójával, amely nyújtja és erősíti a csípő környéki izmokat, és a női szervek egészségére is kedvező hatással van.

Napi téma

Blog: Hogyan segítik a gyakorlást a jógaeszközök?
A jógázáshoz alapvetően egy jó minőségű jógaszőnyegre, és kényelmes ruhára van szükség. Akkor mire valók a különböző jógaeszközök? Cikkünkben összefoglaljuk, hogy miként segíti a gyakorlást a jógatégla, a jógaheveder és a jóga- illetve meditációs párna.
Tovább

13. nap

A válogatás eddigi leghosszabb videójában a Gerincjóga órák alapját képező gyakorlatsorral ismerkedhetsz meg.

Napi téma

Jógastílusok: Gerincjóga
A gerincjóga az alkalmazott jógastílusok közé tartozik. Ötvözi a több ezer éves jóga gyakorlatait, és a modern anatómia és gerincterápia... Tovább

12. nap

Ha már eddig velünk voltál a 21 napos jógakóstoltató során, jól jöhet egy kis lökés, hogy végig velünk maradj. Fejlesztd a kitartásodat ezzel a 20 perces videóval.

Napi téma

Blog: Tápláld jógával a tested, a lelked és az elméd
Sokféle módon lehet táplálni, kényeztetni, gondozni, energiával feltölteni az egész lényünket. A jógagyakorlásban az a csodálatos, hogy egyszerre táplálja a lényünk három részét: a testet, a lelket és az elmét. A testünk feltöltődik friss erővel, a lelkünk szinte felemelkedik, az elménk lelassít, rendet rak és fókuszál.
Tovább

11. nap

Vasárnapra egy kicsit különlegesebb videót ajánlunk nektek. A kundalini jógában a gyakorlatok túlmutatnak a fizikai test átmozgatásán. A mozgás, mantrázás és főként az intenzív légzéstechnikák finom tudatállapotváltozást idéznek elő. Mielőtt végigcsinálod a változás krija-t, nézd meg az 5 perces ismertetőt a kundalini mantrákról.

Napi téma

Jógastílusok: Kundalini jóga
A Kundalini jógát a Tudat és Éberség Jógájának is nevezik, a spirituálisabb jógafajták közé tartozik. A gyakorlatok túlmutatnak a fizikai... Tovább

10. nap

A mai videó elvégzéséhez csupán fél órára van szükséged. Hidd el, kifejezetten jól fog esni a hétvégi pihenés után.

Napi téma

Jógastílusok: Iyengar jóga
Az Iyengar jógában a pózok alapja a precizitás, a biztonság és a mélység, mely folyamatos és lassú előrehaladással érhető csak... Tovább

9. nap

A tegnapi, kicsit keményebb videónk után ajánlunk nektek egy rövid, ellazító, helyreállító sorozatot. A gyakorlást egy intenzívebb jógaóra után is elvégezheted levezetésképpen.

Napi téma

A zavartalan jógázáshoz fontos, hogy ne terelje el a figyelmedet egy csúszkáló vagy túl tapadós, esetleg nem megfelelő vastagságú szőnyeg, de az is kibillenthet a fókuszból, ha a ruhád túl szűk és szorít, vagy túl bő és néha a nyakadba hullik. Jó matracra és jógázásra alkalmas ruhára tehát mindenkinek szüksége van. Ha neked még nincs, vagy nem vagy megelégedve a mostanival, shopunkban biztosan találsz megfelelőt. Cikkünkben kapsz egy kis segítséget a matracválasztáshoz.

Blog: Hogyan válasszunk matracot?
A jó matrac sok-sok évig elkísér, ezért érdemes nagyon körültekintően választanunk. De mi alapján döntsünk? Ha egy szőnyeg szép, az sajnos nem mindig elég. Mielőtt jógaszőnyeget vásárolnál, gondold végig a következő kérdéseket:
Tovább

8. nap

Mai napra egy kicsit nagyobb kihívást jelentő videót ajánlunk nektek. Almásy Csilla gyakorlatsora segítségével az egész testedet átmozgathatod. Ha úgy érzed, hogy néha kemény neked ez az óra, nyugodtan pihenj meg közben.

Napi téma

Oktató: Almásy Csilla
Almásy Csilla gyógytornász-fizioterapeuta, jógaoktató, gerinctréner, személyi edző, a Fitness Akadémia, valamint a Purnam Jógaoktatói Akadémia tanára, emellett SpinalDance (gerinctréning) és... Tovább

7. nap

A tartós stressz megbetegít. A téli hideg amúgy is együtt jár a különféle náthás megbetegedésekkel, ezért érdemes figyelni, hogy stresszel ne gyöngítsük tovább az immunrendszerünket. Jagicza Berta 18 perces videója segít a stresszoldásban.

Napi téma

Blog: Hiányzik belőled a kitartás? Változz jógával!
Ha jógázol, egyre jobban értelmet nyer a: „Te irányítod a sorsod!" kijelentés. Az a cél, hogy a gyakorlással, tested és elméd működésének megtapasztalásával és megértésével tudatosan befolyásolhasd az életedet a jó irányba. De mi van, ha hiányzik ehhez a kitartás?
Tovább

6. nap

A sokat ülőknek, illetve ülőmunkát végzőknek szánt videóban Diószegi Ádám mutatja meg, hogyan lehet kompenzálni az azzal járó káros hatásokat.

Napi téma

Blog: Nehéz, de nagyon hasznos gyakorlat: félhold tartás a gerinc egészségéért
A félhold az egyik legnehezebb ászana a jógában, de ettől még nem szabad, hogy visszariadj tőle; a hétköznapi életben hihetetlenül hasznos gyakorlat. Online jógaiskolánk Kedvenc jógapózom sorozatában most a félhold tartásról (ardha csandrászana) tanulhatsz, amely sokrétűen edzi és fejleszti a testet. Aki már végezte, tudja, hogy az egyensúlyozás mellett nem kis erő szükséges a megtartásához. Ha pedig a gerinc szempontjából vizsgáljuk, akkor ez egy tökéletes gyakorlat!
Tovább

5. nap

Ma ismét a hatha jóga egyik irányzatával, a selfness jógával ismerkedünk, Seszták Ágota útmutatásával. Ágota pszichológus, fókusz kísérő, és ezt a tudást integrálja jógainstruktori tevékenységébe.

Napi téma

Jógastílusok: Hatha jóga
Az egyik legismertebb jógairányzat, mely elnevezése a “ha” és “tha” szavakból épül össze és ezoterikus jelentéssel bír: a “ha” szó... Tovább

4. nap

A nőijóga a hatha jóga alkalmazott irányzata, melynek Juhász Sarolta az egyik legnagyobb szaktekintélye.
Gyerekjóga videónk ráadás, melynek segítségével gyermekeitek is ismerkedhetnek a jógával.

Napi téma

Blog: Jógázz a szexuális zavarok megoldásáért
A medence közepén lévő energiaközpont, a szakrális (szvadhisztána) csakra felelős a szexualitásért, a kreativitásért, a vízháztartásunkért, a befogadás és elengedés egyensúlyáért, az önértékelésünkért, a párkapcsolatunkért. Egy néhány percben végezhető egyszerű jógapózzal, a pillangópózzal (baddhakonászana) javíthatod az áramlást ezen a területen, segíthetsz a női szervekhez kapcsolódó problémákon, menstruációs panaszokon, termékenységi problémákon, és rugalmasabbá, nyitottabbá teheted a csípődet.
Tovább

3. nap

Répássy Erika videója segítségével felkészítheted a téli sportokban igénybevett izmokat és ízületeket a szezonra. Gyakorold ezt a videót hetente két-három alkalommal, és nem érhet kellemetlen meglepetés a pályán. A gyakorlatsor a lábra, csipőre és vállra koncentrál, így annak is hasznára válik, aki nem űz téli sportokat.

Napi téma

Jógastílusok: Alkalmazott jóga
Az alkalmazott jóga nem tekinthető egy külön jógastílusnak, mivel valójában több stílus egyvelege és esszenciája. Célja, hogy az egyes gyakorlatok... Tovább

Oktató: Répássy Erika
  Képzettsége: Senior IYENGAR jógaoktató Általa oktatott jógastílus: IYENGAR jóga Mióta oktat: 2005 Bemutatkozása: 2002-ben Londonban találtam rá a jógára a turizmus, diplomácia, marketing, tánc... Tovább

2. nap

Az második vinyasa flow videónkban legújabb oktatónk, Bagi Botond segít neked egyensúlyba kerülni.

Napi téma

Oktató: Bagi Botond
Mondhatnám hogy gyerek korom óta része az életemnek a mozgás, de valójában 20 éves korom után  kezdtem rendszeresen mozogni, és... Tovább

1. nap

Egyik legnépszerűbb oktatónk, Varga Judit videójával kezdjük a programot, amely segít ráhangolódni a következő napokra.

Napi téma

Jógastílusok: Vinyasa Flow jóga
A Vinyasa / Vinyasa flow jóga különböző jógaiskolák találkozásából és tapasztalataiból született. Eredetileg Sri Krishnamacharya fejlesztette ki, de Patthabi Jois... Tovább

Blog: Új év, új kezdet - használd ki a változás erejét!
A Vinyasa Flow jóga gyakorlásában minden vinyásza (a napüdvözletből építkező összekötő gyakorlatsor) olyan, mint egy új kezdet. Mint amikor egy teleírt tábláról letörölsz mindent, hogy tiszta lappal kezdhess bele a következő kihívásba. Januárban pedig ez nagyon is aktuális!
Tovább